ALKARAS BEZ VEĆIH PROBLEMA DO 2. KOLA VIMBLDONA!
Lajal i Alkaras, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

ATP

Posle 2 sata i 24 minuta igre, popularni Karlitos sa plasirao u drugo kolo Gren slema

Karlos Alkaras u prvom kolu Vimbldona savladao kvalifikanta Marka Lajala - 7:6, 7:5, 6:2

Namučio se Karlitos koji je do prvog seta došao posle taj brejka i to nakon 55 minuta igre.

Drugi seti je bio sličan prvom, Lajal je došao do brejka i vođstva od 2:0 u drugom setu, da bi ga nakon toga Španac brejkovao. Novu šansu za brejk je imao Karlos u devetom gemu, ali nije uspeo da je iskoristi. U 11. gemu drugog seta je Karlitos prelomio set i sproveo ga u svoju korist nakon što je bez problema realizovao svoj servis gem.

Karlos Alkaras
Karlos Alkaras foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

U trećem setu da je Alkaras dva puta dolazio do brejka, prvi put na samom startu seta, a drugi put u petom gemu, nakon čega je rezulat bio 4:1 za Karlitosa. Na kraju je Španac svojim servisima potvrdio pobedu nakon dva sata i 24 minuta igre.

Alkaras će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela Ofner – Vukić.